fbpx

Добрий чаклун та дракон

В часи, коли на світі жили дракони, а люди ще не вигадали літаків та кораблів, світом правили чаклуни. Всі вони, крім одного доброго чаклуна були злі та жорстокі й за допомогою чарів отримували все, що хотіли, ніколи не допомагаючи тим, хто потребував їхньої підтримки. Не підвладний чаклунам був лише вік, який був коротким як і людський. Знали ті чаклуни, що на іншому кінці світу є чарівний водоспад, який може подарувати вічне життя. Та як дістатися до того водоспаду? 

Довго вони думали і вирішили приборкати драконів. За допомогою сили підкорити собі драконів було неможливо, тому чаклуни зібралися разом і створили могутнє закляття,  завдяки якому можна було будь-кого підкорити, навіть драконів.

Чаклунам з легкістю вдалося задумане. З тих пір, поки їм були не потрібні дракони, ті міцно спали і ніхто не міг перервати їхній сон. В цей час серця драконів були поряд з ними. Чаклуни спеціально виймали їх для того, щоб дракони їм не заважали. Проте, коли чаклунам зеленохвості ставали в нагоді, вони повертали драконам їхні серця та промовляли закляття, завдяки якому дракони “прокидались“ і беззаперечно слухались чаклунів. 

Лише одному чаклуну зі всіх було шкода драконів та людей. Коли його ніхто не бачив, добрий чаклун намагався зробити все, щоб допомогти або врятувати тих, кому це було потрібно. За допомогою чарів добрий чаклун зцілював від найстрашніших хвороб людей, звірів, птахів. Нікому не відмовляв добрий чаклун й вважав, що дракони мають бути вільні й не повинні підкорятись злим чаклунам. Проте на жаль його ніхто не слухав. Злі чаклуни вважали доброго чаклуна дурнем, який не цінить їхні сили та не хоче ними користуватися задля своєї вигоди. 

На відміну від доброго чаклуна злі чарівники часто використовували своїх драконів. Адже готувалися до своєї подорожі на інший кінець світу, щоб отримати вічне життя. Зрозумівши, що злі чарівники ніколи не послухають його, добрий чаклун вирішив звільнити свого дракона й коли всі чаклуни заснули, добрий чаклун повернув серце своєму дракону, але замість того, щоб вимовити закляття, яке б мало підкорити дракона, схилив перед ним голову. 

Спочатку зеленохвостий відкрив очі та озирнувся. Він побачив, що навколо нього нібито “сплять“ інші дракони. Він згадав, як злі чаклуни наклали на нього чари й він робив все, що йому наказували. Тож побачивши перед собою доброго чаклуна, дракон заревів:

– Хто ти такий та що зі мною зробив? 

– Я нічого тобі не робив. Це не я, – спробував пояснити добрий чаклун та дракон його не слухав. Зеленохвостий видихнув і з його величезної зубастої пащі полилося гаряче полум’я. 

Перш ніж добрий чаклун встиг щось вимовити, прокинулись злі чаклуни та поспішили промовити своє закляття. Дракон вмить схилив перед ними голову та спитав, що він може для нихзробити. Довго злі чаклуни сварили кричали на доброго чаклуна, адже він ледь не відпустив одного з драконів й попередили, що якщо добрий чаклун ще раз їх не послухається, вони не візьмуть його у подорож й він не отримає вічного життя. 

Що ж їхні слова геть не налякали доброго чаклуна. На відміну від злих, він і не думав про те, щоб жити вічно. Йому лише подобалось допомагати іншим…. тим,  хто цього потребував. Він сподівався, що з часом інші чаклуни помітять, як гарно робити добрі справи і теж стануть таким, як він.  От і все. Тому, коли наступного разу всі чаклуни заснули, добрий чаклун знову вирішив розбудити дракона, щоб все ж таки відпустити його на волю й допомогти його сородичам. 

Та ледве прокинувся зеленохвостий, як замість того, щоб тікати, почав розпитувати доброго чаклуна, чому той вирішив йому допомогти. Дізнавшись про те, що добрий чаклун зовсім не хотів, щоб дракони були зачаровані та поневолені, він розповів для чого чаклунам потрібні дракони й про те, що на жаль вічне життя злим чаклунам не потрібно для того, щоб робити добрі справи і допомагати іншим. Добрий чаклун зізнався,  що скільки не просив аби злі чаклуни нарешті почали використовувати свої чарівні вміння задля добра іншим – все було марно.   

Задумався зеленохвостий. Він знав про чарівний водоспад та його таємницю, про яку злі та добрий чаклун нічого не знали. Тож замість того, щоб тікати, він вирішив залишитись з добрим чаклуном. Наступної ночі вони розбудили інших драконів. Одинадцять драконів обступили доброго чаклуна і вже зібралися його спопелити, коли зеленохвостий попросив їх вислухати його. 

Зеленохвостий дракон розповів про те, чого прагнуть злі чаклуни і попросив підкоритися волі злим чаклунам поки, вони не прилетять до чарівного водоспаду. Адже злих чаклунів драконам не перемогти. Вони їх вмить зачарують. 

Послухалися дракони зеленохвостого і добрий чаклун промовив закляття, щоб вони заснули, крім одного, який більше не був зачарованим. Тепер їм залишилось лише одне – чекати.

І ось настав той день, коли злі чаклуни вирішили, що прийшов час збиратися в омріяну подорож до чарівного водоспаду. Злі чаклуни взяли серця драконів та повернули їх драконам у груди. Перш ніж дракони встигли відкрити очі, чаклуни прошепотіли закляття. Дракони всі, крім зеленохвостого знаходились під дією закляття, проте навіть він схилив голову, щоб не викликати підозр. Злі чаклуни поспішили забратися на драконів і наказали  їх віднесли до чарівного водоспаду.

Один за одним разом з вершниками, дракони піднялись у небо. Величезні крила драконів ховали сонце, яке потім знову визирнуло з-під їхніх крил та продовжило сяяти. Чаклуни ще не встигли отямитись, як дракони перенесли їх на інший бік землі прямісінько до чарівного водоспаду. 

Спустившись на землю, злі чаклуни наказали драконам чекати, а самі відправились вперед. Натомість добрий чаклун зробив вигляд, наче щось шукає, а сам не поспішав залишати свого дракона. Зеленохвостий попросив зняти з усіх драконів чари. Добрий чаклун послухався зеленохвостого і звільнив всіх драконів від чарів. Дракони вмить розправили крила і полетіли геть. Лише зеленохвостий залишився біля доброго чаклуна. 

– Що ж час йти до чарівного водоспаду, – порадив зеленохвостий. 

– Мені не треба вічного життя, – відповів добрий чаклун. – Я лише хотів звільнити вас, драконів, від наших чарів. 

– Дякую тобі, але і я хочу віддячити за те, що ти спочатку звільнив мене, а потім і інших. Ми – дракони на добрі вчинки завжди відповідаємо добром. А зараз поспішаймо до чарівного водоспаду.

І добрий чаклун разом з зеленохвостим поспішили до водоспаду.  Прозора та прохолодна вода,  що лилася з високої скелі розділеної навпіл, ніби запрошувала всіх, хто прийшов сюди, до себе. Здавалося все що потрібно це підійти до чарівного водоспаду та напитися з нього води. Але як тільки злі чаклуни зробили крок до омріяного чарівного водоспаду, як з нього визирнула величезна хвиля, яка закрутившись у різні боки перетворилась на величезне водяне чудовисько. 

– Чого вам треба? 

– Вічного життя. 

– “Вічного життя“? – прогриміло водяне чудовисько. – А чи заслуговуєте ви на нього? Навіщо воно вам потрібне?

– Тобто? – Не зрозуміли чаклуни. Ми настільки могутні, що змогли підкорити собі навіть драконів. Завдяки магії ми можемо отримати будь-що і підкорити будь-кого. В світі нам немає рівних. Все чого нам не вистачає – це вічності. 

– Ви не відповіли на моє питання: навіщо вам вічність, – водяне чудовисько махнуло рукою і відкинуло злих чаклунів подалі від водоспаду. Не встигло чудовисько продовжити, як чаклуни почали надсилати на нього чари. Проте на водяне чудовисько не подіяло жодне з них. Чудовисько лише розсміялося і з його пащі вилетіли чорні хвилі, в яких сяяли золоті блискавки. – На мене жодні ваші чари не подіють. Взяти води з чарівного водоспаду можуть лише ті, кому я дозволю, а вам я не дозволяю, – закричало водяне чудовисько і з його пащі полилася вода, яка відкинула ще далі злих чарівників і зв’язала за допомогою хвиль: які були такими міцними немов справжні кайдани. Водяне чудовисько нарешті помітило доброго чаклуна й за допомогою величезної хвилі штовхнуло і його вбік. 

– Зачекай. – попросив дракон і рішуче виступив вперед: зупинившись перед водяним чудовиськом. – Цей чаклун добрий. Він не такий, як вони,  – і дракон розповів водяному чудовиську про те, як добрий чаклун звільнив його та інших драконів від чарів злих чаклунів. Як він єдиний серед них усіх чаклунів, хто використовує свої сили, щоб допомагати іншим. 

Вислухало зеленохвостого водяне чудовисько і вирішило,  що добрий чаклун єдиний,  хто заслуговує на вічне життя. Він дозволив доброму чаклунові напитися води з водоспаду та побажав йому завжди залишатися таким, яким він є. Що стосується злих чаклунів,  то  водяне чудовисько залишило в себе, щоб вони задумались над своїми вчинками і розкаявшись, спробували змінитись. 

Зеленохвостий попрощався з водяним чудовиськом та відніс доброго чаклуна назад до його дому. З тих пір зеленохвостий і добрий чаклун стали друзями. Дракон часто навідував свого друга і завжди  бачив, як добрий чаклун допомагає всім, хто до нього приходить, Зеленохвостий дуже цьому радів, адже завдяки йому добрий чаклун тепер мав цілу вічність для того,  щоб допомагати всім, хто цього потребує. 

Автор: Інга Квітка

106 Comments

 • meubelen vilvoorde]
  Опубліковано 03.08.2021 13:12 0Likes

  Thanks.

 • Georgebus
  Опубліковано 13.08.2021 22:08 0Likes

  Yes, really. It was and with me. We can communicate on this theme. Here or in PM.
  alison tyler

 • SamuelHes
  Опубліковано 18.08.2021 02:37 0Likes

  Bravo, what words…, an excellent idea
  lesdieuxgays

 • Robertclaxy
  Опубліковано 18.08.2021 21:48 0Likes

  Bravo, excellent idea and is duly

 • Danielmoolf
  Опубліковано 19.08.2021 07:30 0Likes

  Probably, I am mistaken.

 • вавада рабочее
  Опубліковано 29.08.2021 07:46 0Likes

  Информация очень полезная.

 • JeffryrJuick
  Опубліковано 14.02.2022 21:08 0Likes

  +++++.

 • PatrickChies
  Опубліковано 15.02.2022 08:55 0Likes

  Необычно и интересно

 • winfrDug
  Опубліковано 15.02.2022 12:32 0Likes

  Продолжение будет…

 • JeffryrJuick
  Опубліковано 17.02.2022 19:23 0Likes

  супер1

 • xbetarIsori
  Опубліковано 17.02.2022 20:42 0Likes

  як завжди цікаво.

 • PatrickChies
  Опубліковано 18.02.2022 13:04 0Likes

  дякую! Цікава казка.

 • casfrDug
  Опубліковано 19.02.2022 13:00 0Likes

  Повчальна казка!

 • cas
  Опубліковано 20.02.2022 06:01 0Likes

  Дуже вдячний за ваші казки. Повчальні і мудрі. читаю онукам.

 • KevinО
  Опубліковано 21.02.2022 07:09 0Likes

  Ваш сайт один з найкращих. Дякую за Ваші казки. В такий важкий час вони підтримують нас добротою, щирістю та дають впевненість, що справедливість переможе.

 • KevinО
  Опубліковано 21.02.2022 08:55 0Likes

  Спасибо за возможность читать на украинском. Сайт супер.

 • Petr
  Опубліковано 21.02.2022 09:22 0Likes

  Слава Україні. Героям Слава.

 • Віолета
  Опубліковано 21.02.2022 21:58 0Likes

  Супер контент. Так тримати. Читаю кожну нову казку з нетерпінням. Ви – найкращий автор.

 • casfiCix
  Опубліковано 27.02.2022 01:35 0Likes

  Цікава казка. Читаю своїм онукам ваші казки щовечора.

 • nidaDrign
  Опубліковано 01.03.2022 18:18 0Likes

  Супер. Мне повезло попасть на ваш сайт и теперь мои дети учат украинский читая ваши сказки.

 • Василь
  Опубліковано 03.03.2022 07:57 0Likes

  Ця казка найулюбленіша з усіх. Перечитую дітям її часто.

 • Христина
  Опубліковано 03.03.2022 14:08 0Likes

  Мої малі з нетерпінням чекають кожної нової казки від вас. Дякую Інга Квітка. Ви крута.

 • Андрій
  Опубліковано 05.03.2022 19:22 0Likes

  Ваші казки підтримують дітей особливо зараз коли в країні війна. Ми читали і будемо читати лише українською. Слава Україні.

 • Марійка Васильченко
  Опубліковано 08.03.2022 10:52 0Likes

  Приємно знати що в нашій країні є такі круті сучасні автори. Так тримати. Напишіть казку про море. Будь ласочка. Дуже хочеться почитати про якісь пригоди.

 • Софійка
  Опубліковано 14.03.2022 03:24 0Likes

  Привіт я з Луцька. Люблю читати ваші казки.

 • Настя
  Опубліковано 15.03.2022 00:57 0Likes

  Цікавий сайт. Подобається багато казок.

 • Оля Зайченко
  Опубліковано 15.03.2022 16:39 0Likes

  А чи буде якесь продовження. Чи це вся історія.

 • Олена Мироненко
  Опубліковано 16.03.2022 12:35 0Likes

  Моя мала в захваті. Чекає нових казок з нетерпінням. Контент якісний.

 • Василина О.
  Опубліковано 19.03.2022 12:06 0Likes

  Цю казку прочитала першою. Натрапила на неї в неті а вже потім зайшла на сайт. А тут купа цікавих казок. Дякую Інго. Ви класний автор.

 • Оксана Данилець
  Опубліковано 19.03.2022 16:49 0Likes

  Интересно. Понравилось. Так держать.

 • Масяня
  Опубліковано 21.03.2022 02:23 0Likes

  Прикольно. Понравилось

 • Данило
  Опубліковано 26.03.2022 07:02 0Likes

  А буде продовження цієї казки. Може друга частина про доброго чаклуна але щоб і його друг дракон був. Бо вони обидва круті.

 • Сандра М.
  Опубліковано 26.03.2022 13:12 0Likes

  Супер. Годнота.

 • DeneAbife
  Опубліковано 29.03.2022 00:10 0Likes

  Я за Україну.

 • DeneAbife
  Опубліковано 30.03.2022 07:34 0Likes

  Слава Україні. Героям Слава.

 • Edwincenda
  Опубліковано 30.03.2022 16:49 0Likes

  Раша відстій. Україна переможе.

 • AltonSeind
  Опубліковано 30.03.2022 23:29 0Likes

  Супер контент. Спасибо. Ваши сказки очень нравятся.

 • MichaelJax
  Опубліковано 31.03.2022 03:37 0Likes

  Слава Україні. Героям Слава

 • DeneAbife
  Опубліковано 31.03.2022 03:44 0Likes

  Супер.

 • JamesDok
  Опубліковано 31.03.2022 14:37 0Likes

  Раша отстой. Я за Украину.

 • PeterBeini
  Опубліковано 31.03.2022 18:50 0Likes

  раша отстой. Украина вперед.

 • RomanFaf
  Опубліковано 01.04.2022 01:01 0Likes

  Слава Украине.

 • WilliamNog
  Опубліковано 01.04.2022 12:11 0Likes

  Слава Украине.

 • Stevendaw
  Опубліковано 01.04.2022 15:24 0Likes

  раша отстой. Украина – Герои.

 • JavierRuity
  Опубліковано 01.04.2022 19:47 0Likes

  Супер сказка. Очень понравилось.

 • PhillipMef
  Опубліковано 01.04.2022 19:47 0Likes

  Украина лучшая страна.

 • JessedoF
  Опубліковано 02.04.2022 00:06 0Likes

  Украина вперед.

 • JamesgeS
  Опубліковано 02.04.2022 04:01 0Likes

  Украина вперед. раша-параша.

 • Donaldstode
  Опубліковано 02.04.2022 04:01 0Likes

  Чудова казка. Дякую. Сподобалось

 • BrianJeome
  Опубліковано 02.04.2022 04:01 0Likes

  Украина – лучшая страна.

 • Wesleydus
  Опубліковано 02.04.2022 09:58 0Likes

  рашка отстой. Украина победит. Байден вперед.

 • RichardPhymn
  Опубліковано 02.04.2022 11:28 0Likes

  Украина лучшая. Слава Украине. Сайт супер.

 • Andrewruise
  Опубліковано 02.04.2022 11:30 0Likes

  Цікава казка. Привіт з Луганська.

 • Edwincenda
  Опубліковано 02.04.2022 11:30 0Likes

  Интересно. Зайду на ваш сайт. Слава Украине

 • Raymondpen
  Опубліковано 02.04.2022 17:11 0Likes

  росия будет платить репарации. позор фашизму.

 • MichaelJax
  Опубліковано 02.04.2022 18:58 0Likes

  Класний сайт. Цікавий контент.

 • StevenWek
  Опубліковано 02.04.2022 23:28 0Likes

  Люблю вас і ваш сайт.

 • DavidKit
  Опубліковано 03.04.2022 01:47 0Likes

  Я за Украину.

 • DavidAbife
  Опубліковано 03.04.2022 04:51 0Likes

  Ще нам браття українці усміхнеться доля. Переможемо. Все буде Україна.

 • ThomasBok
  Опубліковано 03.04.2022 10:46 0Likes

  Люблю Україну.

 • Timothycaphy
  Опубліковано 03.04.2022 10:53 0Likes

  Незалежна Україна – приклад для всього світу.

 • MarcusGully
  Опубліковано 03.04.2022 14:45 0Likes

  раша отстой. Украина – вперед.

 • RaymondWaido
  Опубліковано 03.04.2022 16:45 0Likes

  Дякую. Перемога за нами. Казка супер.

 • Robertveimb
  Опубліковано 03.04.2022 18:18 0Likes

  Україна переможе. Слава Україні.

 • Julioimpes
  Опубліковано 03.04.2022 18:18 0Likes

  Супер. Учу украинский благодаря Вашему сайту. Читаю сказки детям.

 • Petertom
  Опубліковано 03.04.2022 18:18 0Likes

  Супер. Интересно. А вторая часть сказки будет

 • Terryovalm
  Опубліковано 03.04.2022 22:34 0Likes

  Понравилось. Читали внучке.

 • Charliefaw
  Опубліковано 04.04.2022 01:43 0Likes

  Я еще нашла ваши сказки в интернете. Есть на сайте Мала сторінка. Там несколько ваших сказок. Спасибо.

 • MichaelHal
  Опубліковано 04.04.2022 03:25 0Likes

  А можно линк на соц сети. Есть страница в Инсте ФБ или Твиттере.

 • Robertacous
  Опубліковано 04.04.2022 04:07 0Likes

  Клас. Цікава казка. Ще читала казку про єнота. Теж сподобалося.

 • Wesleydus
  Опубліковано 04.04.2022 08:47 0Likes

  Дякую. Мала радіє вашим казкам. Але ви давно не писали. Сподіваємось дочекаємось нову казочку.

 • MichaelSaito
  Опубліковано 04.04.2022 10:18 0Likes

  Мда… с интрига точно есть. Понравилось. А на букнете тоже есть пару Ваших сказок.

 • BobbyNiP
  Опубліковано 04.04.2022 10:18 0Likes

  СЛава Україні. Я з Білорусі.

 • Stevengep
  Опубліковано 04.04.2022 10:39 0Likes

  Цікавенька казочка. А більше можна… Ви десь видаєтесь

 • Raymondpen
  Опубліковано 04.04.2022 16:58 0Likes

  На сайте больше. Но продолжения сказки про доброго дракона дочка не нашла. Расстроилась.

 • Brianphisy
  Опубліковано 04.04.2022 17:20 0Likes

  В связи с тем, что мало сказок на украинском. Такой сайт, Инга, как ваш, просто находка.

 • JimmiePluby
  Опубліковано 04.04.2022 19:52 0Likes

  росия народ убийц.

 • DavidPor
  Опубліковано 04.04.2022 23:43 0Likes

  нашли сайт. Прикольно. Можно заодно украинский подтянуть.

 • StevenWek
  Опубліковано 05.04.2022 00:27 0Likes

  Привет. зачет.

 • Bobbycig
  Опубліковано 05.04.2022 00:27 0Likes

  Ще не вмерли в Україні ні Слава ні Воля…

 • RobertEmimb
  Опубліковано 05.04.2022 00:27 0Likes

  хоть я из росии я за Украину. Победите.

 • JosephZib
  Опубліковано 05.04.2022 03:42 0Likes

  Агонь. Креативненько.

 • Marcuskit
  Опубліковано 05.04.2022 08:00 0Likes

  оооо… вас знайшла онука. Тепер маємо ввечері чим зайнятись замість мультиків. Читаємо казки на вашому сайті.

 • RichardRen
  Опубліковано 05.04.2022 16:22 0Likes

  Интересно. Понравилось

 • Марія
  Опубліковано 06.04.2022 00:24 0Likes

  Агонь. Чекає продовження.

 • Davidcof
  Опубліковано 06.04.2022 07:17 0Likes

  фашизм не пройдет. Украина победит.

 • TimothyMub
  Опубліковано 06.04.2022 15:20 0Likes

  Слава Україні. Давайте всі читати казки українською.

 • наталка
  Опубліковано 06.04.2022 22:53 0Likes

  Вже не в перший раз натрапляю на ваші казки. Інго. Пишіть і далі. Вам це добре вдається.

 • Robertmes
  Опубліковано 07.04.2022 06:23 0Likes

  Внимание. Стоп война. раша окупант.

 • Василько
  Опубліковано 07.04.2022 14:31 0Likes

  Слава Україні.

 • Jamesseact
  Опубліковано 07.04.2022 22:00 0Likes

  Украина победит! слава Украине! Слава ЗСУ!

 • Олесь
  Опубліковано 07.04.2022 22:00 0Likes

  привіт. Чудова казочка! Так тримати!

 • Іван
  Опубліковано 08.04.2022 11:46 0Likes

  Плюсую. Сподобалося.

 • Dennis
  Опубліковано 13.04.2022 06:11 0Likes

  О. Понравилось.Круто!

 • Іванка
  Опубліковано 17.04.2022 18:58 0Likes

  Добра і щира історія.

 • world
  Опубліковано 19.04.2022 04:50 0Likes

  привіт. супер.цікаво

 • Степан
  Опубліковано 19.04.2022 21:18 0Likes

  +. зачетно.

 • василь
  Опубліковано 22.04.2022 18:03 0Likes

  Слава Украине.

 • василь
  Опубліковано 23.04.2022 04:22 0Likes

  Украина победит.

 • денчик
  Опубліковано 23.04.2022 04:22 0Likes

  а можно продолжение сказки.

 • Украина
  Опубліковано 23.04.2022 19:38 0Likes

  клас. цікаво. цікаво

 • ганна
  Опубліковано 24.04.2022 00:05 0Likes

  !!!о! сподобалась історія.

 • ганна
  Опубліковано 24.04.2022 00:34 0Likes

  Дякую. Читала малій вже вдруге цю казку.

 • ганнуська
  Опубліковано 25.04.2022 19:21 0Likes

  ммм.Сподобалась казка

 • Jessiehatte
  Опубліковано 26.05.2022 04:01 0Likes

  Слава Україні. Героям Слава.

 • Quincyplemy
  Опубліковано 11.08.2022 03:38 0Likes

Залишити відгук