fbpx

Як місяць заради зорі створив диво водоспад

Кажуть Володар ночі – місяць, ледве темрява опуститься на землю, вступає у свої права. Він з нетерпінням чекає темряви, адже саме в цей час він бачить свою кохану – зорю. Колись він подарував їй водопад з перлин і це було першим дивом, яке він створив заради неї, адже понад усе його кохана зоря хотіла виконувати чиїсь мрії, причому ті, які нікому не було під силу здійснити. Тож, коли місяць створив водопад з перлин заради зорі і сказав, що достатньо лише одного камінця задля здійснення нездійсненного, натомість місяць попросив кохану лише про одне – ніколи не переступати за хвилі диво водопаду.

До слова, зоря, в яку наш місяць був закоханий ще з першої зустрічі на небі, була найнезвичнішою з усього, що лише могла створити природа. Це було дійсно так! Ті, кому доводилося її зустріти, хоча б один раз, розповідали, що вона повністю зіткана із різнокольорових метеликів, а вії її прикрашають найбіліші хмаринки.

Також даруючи диво водопад своїй зорі, місяць зробив так, що ніхто не міг взяти перлину до рук. Цією можливістю була наділена лише його зоря, а точніше її долоні з метеликів. Метелики відділяючись від неї, підхоплювали одну з перлин і передавали тому, хто наважився після всіх спроб здійснити нездійсненну мрію самостійно, подолати далекий шлях, віднайти диво водоспад та попросити зорю виконати його мрію! Кожна така мрія виглядала світлою, сонячною й майже невагомою, як пір’їнка.

Після того, як мрія виконувалася і щасливець або щасливиця поверталися назад, зоря інколи хотіла затриматися біля водоспаду хоч ненадовго та місяць був проти цього. На жаль місяць не розказав головної таємниці диво водоспаду з перлин та знаючи, які жахи ховаються за його хвилями, місяць намагався кожного разу якомога швидше повернути зорю назад на небо.

– Які жахи? – спитаєте ви.

– Все просто! Також нездійсненні, але не мрії, а найтемніші бажання!

Коли приходили ті, хто бажав чогось злого, місяць випереджав зорю та поспішав відбирати темне “бажання”, надійно ховаючи його за стіною хвиль з перлин. Робив він це для того, аби ці злі бажання залишалися назавжди нездійсненними. Добрі ж нездійсненні мрії виконувала зоря й була над щаслива від того, що кожної ночі може комусь допомогти!

І все було добре до тих пір, поки місяць не помітив, що з часом злі бажання стають все сильнішими. Вони немов почали кликати зорю звернути увагу на себе. Тому кожного разу, ледве зоря здійснювала нездійсненну мрію, місяць спішив повернути її назад на небо. Він постійно вигадував якесь нове диво, щоб відволікти зорю від водоспаду з перлин.

Наприклад, однієї ночі, коли зоря виконала чергову мрію, місяць створив для неї дощ, але з хмар вниз полетіли незвичні краплі води. Замість них крихтами сонця кружляли пелюстки кульбаб. Перемагаючи темряву то тут то там, вони неначе крихітні яскраві сонечка вистелили шлях від водоспаду з перлин до неба і хоча зоря чула, що її хтось кличе, тієї ночі вона повернулася назад.

Проте наступної, коли її знову хтось покликав виконати найнездісненнішу, найважливішу мрію, вона вкотре поспішила до водоспаду. Виконав її, зоря почула чийсь крик про допомогу і озирнулася. Місяць попросив її зупинитися та було вже надто пізно. Чиясь бридка рука її вхопила і потягнула крізь хвилі з перлин.

За водоспадом зоря побачила, що насправді перлин задля здійснення нездійсненних мрій залишилося не так і багато. Також за хвилями виявляється були чиїсь невиконані злі бажання, які не виглядали світлими, сонячними та невагомими, до яких звикла зоря. О, ні! Ці бажання уособлювали справжніх потвор.

Величезні, бридкі і дуже дуже злі. Вони обступили зорю з усіх боків, вимагаючи виконати найгірші бажання, які лише існували в цьому світі. Почувши про це, зоря, звісно, відмовилася і тоді чудовиська напали на неї.

Вони хотіли силою змусити її взяти до рук перлини і віддати їм. Хтозна, чим би все скінчилося, якби місяць не зробив ще одне диво. Він спустився заради зорі на землю, а точніше до водоспаду з перлин.

Перемогти чудовиськ було не так і легко та з силами, якими володів місяць – це було легко! Він вмить міг знищити всіх бридких чудовиськ та зоря попросила його не ставати таким злим, як вони. місяць послухав її і погодився вчинити інакше. Він перетворив бридких чудовиськ на перлини – перлини, які в майбутньому допомагатимуть здійснювати най нездійсненніші мрії – найпрекрасніші! Так і сталося… Щаслива зоря і надалі виконувала мрії, а місяць продовжив створювати заради неї дива.

Автор: Інга Квітка.

Залишити відгук