fbpx

Друзі! Слава Україні!  

“Якщо можеш комусь допомогти, ти повинен це зробити”, – Сара та Стівен: бойові медики, добровольці та волонтери, Інструктори з ТССС ГО “Привиди України”, “Task Force Yankee Ukraine”, “Іноземний легіон” та інші. 

Дуже скоро на Вас чекає друга реальна історія про п’ятирічну-крихітну дівчинку з Лисичанську, яка одного дня прийшла до бойових парамедиків Сари та Стівена в той час, коли вони показували, як правильно накладати турнікет. Крихітка відразу попросила навчити її, як це правильно робити, не дивлячись не те, що на юний, а зовсім маленький вік. П’ятирічна дитина понад усе мріяла навчитися заради своєї матусі та татуся, аби мати змогу їх врятувати, якщо нападуть підлі загарбники. 

Це прохання маленької дівчинки настільки затронуло серця бойових медиків з Британії, що вони вирішили поділитися саме нею з “Казочками для малечі рідної мови” й можу сказати, що історія саме про цю дівчинку і досі живе в серцях парамедиків і тепер вже і в моєму! На жаль, не всі історії, особливо на передовій мають щасливий кінець.

Хочу більше розказати Вам про Сару та Стівена, які в себе вдома працюють парамедиками в 103-й бригаді. Пара прилетіла до нашої країни із Великої Британії, як тільки дізналися з новин про те, що на нашу країну напали підлі загарбники. Вдома в Англії ця неймовірно-смілива родина відразу повідомила своїм трьом дітям про рішення, що вони збираються до України, аби допомогти врятувати стільки людей, скільки зможуть і робити це вони будуть, звісно, безкоштовно. 

І це не дивно! Життєве кредо цієї родини, яке передається із покоління в покоління від пра- прабабусі звучить так: “Якщо ти можеш комусь допомогти, ти повинен це зробити”. Тому діти Сари та Стівена з гордістю підтримали рішення батьків прилетіти до нас й дуже ними пишаються. Вони розуміють, що тато та мама обрали свою професію за покликом серця і вони не можуть вчинити інакше!

Понад два роки тому Сара та Стівен дізналися про початок повномасштабного вторгнення з боку рф під час перегляду новин. Після побаченої новини парамедики збиралися негайно летіти до нас, але в Англії їм довелося зачекати на спеціальний дозвіл. Вони прибули до нас у складі Інтернаціонального легіону на Яворівщину. Прибувши до Яворівського полігону через тиждень після одного з найстрашніших обстрілів на Львівщині, а саме в березні 2022 року, бойові медики з Британії на власні очі побачили, що з нашою ненькою роблять підлі загарбники з рф. 

Внаслідок авіаударів по Міжнародному Центру миротворчості загинуло 35 людей та 134 людини зазнали поранень різної ступені тяжкості. Тієї ночі ворог випустив по полігону понад тридцять ракет. 

Сара та Стівен – Інструктори з ТССС, знаходячись на Яворівському полігоні, проводили навчання більше ніж по шістнадцять годин на добу для американців, фінів та інших іноземців для того, щоб максимально ефективно підготувати їх до викликів, які на них чекають на передовій. Сара та Стівен не зупиняли навчання навіть під час сирен. Вони продовжували вести лекції в укритті. Під час курсів бойові медики окрему увагу приділяли психологічній підготовці.

За ці два роки Сара та Стівен крім Іноземного легіону також приєдналися до ГО “Task Force Yankee Ukraine”, щоб допомагати рятувати поранених та евакуювати людей з міст, які знаходяться під постійними ворожими обстрілами й евакуюватися звідти самостійно неможливо!

Крім цього, бойові медики приєдналися і до ГО “Привиди України”. За підтримки цієї благодійної організації Сара та Стівен проводили навчання для наших військовослужбовців, поліцейських та цивільного населення. 

За ці два роки, Сара та Стівен рятували та евакуювали поранених захисників та захисників та людей з таких міст, як Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Бахмут та інші. Не дивлячись на те, що їхню автівку постійно обстрілювали, Сара та Стівен продовжували виконувати свою місію щодня. 

Також Стівен намагався за найменшої можливості проводити час у дитячому будинку з дітьми, яких було евакуйовано із Бахмуту та Лисичанська. Бойовий медик намагався хоч ненадовго відволікти дітей від думок про війну та постійни обстріли і втрати за допомогою ігор, розмов та психологічної підтримки. 

В 2023 році після того, як дозвіл на перебування в Бахмуті закінчився для їхньої команди, Сара та Стівен проводили курси з підготовки наших екстрених служб. Окрему увагу бойові медики приділяли лекціям стосовно переливання від однієї людини до іншої у польових умовах. 

Так як Сара та Стівен допомагають нашій країні на абсолютно благодійних засадах, вони періодично повертаються додому до своєї роботи в 103 бригаду і, звісно, до своїх дітей та близьких.

За кілька місяців, Сара та Стівен знову повертаються до нашої країни, щоб продовжити рятувати і допомагати на передовій або навчати наших військових, поліцейських, медиків та цивільне населення.

Я дуже дякую, що змогла познайомитися і дізнатися цю історію, завдяки підтримці куратора, волонтера, громадського діяча та викладача – Артема Кельбаса і, звісно, Сари та Стівена. 

Тож історія про маленьку дівчинку із Лисичанська, яка навчилися накладати турнікет у п’ятирічному віці дуже скоро буде опублікована на сторінці “Казочки для малечі рідною мовою”. Крім того згодом, вийде міні-книга про надзвичайних Людей з великої літери, які прилетіли до нашої неньки. А саме про бойового рятувальника із США – Баррі Вовка, бойових медиків Сари та Стівена із Британії та нашого волонтера, добровольця, громадського діяча Артема Кельбаса. Історії цих людей об’єднує неймовірна сміливість, прагнення допомогти всім, хто цього потребує в нашій країни, а також дружби. 

Всі фото Сара та Стівен в релізі надані Сарою та Стівеном, з їхньої родинної бібліотеки, яку вони бережуть не лише у памяті власних телефонів, а перш за все – у своїх серцях!

З повагою, автор сторінки “Казочки для малечі рідною мовою”, Інга Квітка. 

Залишити відгук