fbpx

Як мишеня Пік привітав матусю з днем народження

Мишеня, на ім’я Пік, після останніх пригод, в які вони з матусею потрапили через те, що Пік її не послухався, намагався виправитися і тому гарно себе поводив. Він день за днем завойовував матусину довіру, був чемним та д-у-у-у-же слухняним. А тут ще якраз наближалося свято… в його матусі мав бути день народження. 

А як ви думали? Що миші ніколи не святкують, не пригощають, не дарують подарунків та не ходять в гості один до одного? Помиляєтесь! Все це вони роблять з величезним задоволенням. От тільки цього року матуся Піка трохи занедужала і вирішила не святкувати. 

Вона розуміла, якщо запрошувати гостей, потрібно пригостити їх чимось смачненьким, а шукати їжу в неї не було сил. Для них з Піком ще залишився листочок капусти, який вона пробравшись у підвал, витягнула з ящика, кілька шматочків соковитої моркви та трохи зерна. Цього їм з Піком мало вистачити, поки вона не одужає.  

Так, звичайно, їжі в них було достатньо, але Пік не хотів, щоб його матуся провела цей день, жуючи моркву та капусту. Він мріяв запросити усіх їхніх друзів та пригостити їх справжньою смакотою. 

Якось матусі вдалося знайти у смітнику красиву обгортку від шоколадної цукерки, в якій збереглося кілька крихт шоколаду. Через те, що шоколаду було зовсім мало, матуся відмовилась частуватись, залишивши все Піку й тепер мишеня думав про те, як дістати шоколадну цукерку, щоб і матуся могла дізнатися, наскільки це смачно. 

Звичайно, в підвал він не збирався більше спускатися. Адже чесно пообіцяв матусі, що ніколи в житті цього не зробить. А от про те, що йому не можна пробиратися на кухню мови ніколи не було, що означало – Пік може ризикнути, пробратися туди та приготувати любій матусі сюрприз на свято.

Наступного ранку Пік прокинувся раніше за матусю. Він обережно поклав пір’я на шкарлупу. Потім Пік швиденько вмився й не забув навіть взяти тоненьку паличку, яка була йому замість щітки та гарненько почистив зуби. Розправивши скуйовджену шерсть на голові, Пік тихенько вислизнув з нірки. 

Озирнувшись по сторонах й нікого не помітивши, мишеня відправився до сусідів, яких збирався запросити на день народження у гості. Він постукав перед входом та дочекався доки почув:

– Увійдіть! – Пропищала одна з подруг матусі Піка. Вона якраз розкладала кілька шматочків сиру на шматочку буряку, який їй служив тарілкою. Цей сир вона змогла вчора взяти у рудого кота й хотіла сьогодні принести у подарунок матусі Піка. 

– Доброго ранку, – ввічливо привітався Пік. – Я прийшов запросити вас на свято. Тільки вона про це не знає, я готую для неї сюрприз.

– Але вона погано себе почуває, – відповіла миша. Її сіра шубка була вичищеною до блиску, а підкручені вуса стирчали у різні боки.  – Я хотіла зайти до неї зараз, щоб дізнатись, як вона. 

– О! Краще зачекайте трохи і поки передайте всім нашим друзям, що ми таки будемо святкувати. Просто я хочу зробити матусі сюрприз. Вона нічого не знає. 

– Ох, Пік! Якщо ти щось задумав, – подруга матусі Піка похитала головою й її підкручені вуса ворухнулися.

– Нічого! Просто хочу порадувати матусю. Я скоро повернусь, – відповів Пік. Після цього він ввічливо відкланявся та щез, а точніше відправився на кухню. Шлях до неї був нелегкий та далекий. Адже треба було йти по довжелезному коридору від того місця, де були їхні нірки до самої кухні.

Схованок в коридорі, щоб його ніхто не помітив майже не було. В центрі стояв горщик з величезною пальмою та до неї ще треба було дійти. Пік вже хотів швиденько перебігти до горщика, щоб сховатись за нього, як почув чиїсь кроки. Він завмер біля сходів і підняв голову. По сходах спускалась жінка, якій належав цей будинок. Пік завмер. Він намагався не рухатись, щоб його не почули. Жінка спустилась вниз та відкривши вхідні двері, вийшла на вулицю.

Пік зітхнув з полегшенням і побіг до горщика з пальмою. Він не знав, скільки в нього часу, доки хазяйка не повернеться, тому поспішив. Визирнувши з-за горщика він стрімголов кинувся до кухні. Двері до неї були зачинені. 

Що робити? Якщо гризти дірку, він видасть себе та інших мишей і хазяйка почне полювати на них. Відкрити? Але ж вони таки важкі. Пік геть розгубився. Він точно знав, що за цими дверима є багато смачного і напевно шоколад. Мишеня притиснувся до дверей і спробував їх штовхнути, але вони не піддались. Спробувавши ще кілька разів, він зупинився перед дверима 

Мишеня засмутився та побачив, що до кухні якраз йде рудий кіт. Пік побачив щілину під підлогою й сховався там. Він дочекався, доки кіт штовхне двері та увійде і пробрався слідом за ним, а щоб кіт його не помітив, затримався в кутку. 

Кіт неочікувано фиркнув. Йому здалося, що він когось почув. Кіт зупинився, озирнувся та не помітив Піка. Рудий ще раз фиркнув та підійшов до своєї миски з молоком. Зробивши кілька жадібних ковтків, він вийшов з кухні. 

Пік озирнувся довкола. На підвіконні стояла ваза з яблуками. Червоні, вони були такі апетитні й запашні. Йому захотілось з’їсти шматочок та він стримався, адже пам’ятав, чому сюди прийшов. Також він побачив моркву з огірками на столі і на найвищій поличці лежали… ті смачні цукерки, які не давали спокою Піку. 

Звісно, багато взяти він не міг, але цукерку, Пік збирався так чи інакше забрати з собою, щоб подарувати любій матусі та як забратися так високо на гору, коли цукерки лежать навіть не на столі, а на поличці над столом. Так, с початку, звісно треба було забратися на стіл. Це не важко було зробити. Завдяки довгій ніжці мишеня миттю зібрався на стіл, але що робити, коли він опинився на столі. 

Мишеня спробував підстрибнути та забратися на поличку, але в нього нічого не вийшло. Він впав і відчув, що на його хвіст хтось наступив лапою:

– І що ти тут робиш, – спитав рудий кіт. – Я знав, що тут хтось є, думав мене обдурити? 

– Ні, що ти, – почав виправдовуватися Пік. 

– Щось ви сірі геть знахабніли, вчора в мене прямо з миски поцупили сир, сьогодні впіймав тебе на столі. Якщо я не почну вас ловити, хазяйка вижене мене з дому. – сказав він та голос його був спокійним. 

– Я більше, – Пік хотів сказати: “ніколи” та розумів, що скаже неправду, а матуся вчила його, що брехати не можна, – я нічого не візьму, не зіпсую. Єдине, що мені треба це одна цукерка. 

– Цукерка? – мявкнув рудий. – Навіщо вона тобі?

– В моєї матусі сьогодні день народження, а вона ще ніколи не пробувала шоколаду. Я хотів би подарувати їй цукерку, – зізнався Пік. 

– Нічого смачного в тих цукерках нема, – буркнув рудий та дивлячись у величезні очі Піка додав, – колись я вже казав тобі, що допоміг би, якби не вода. Тож добре, але більше, щоб я тебе не бачив на кухні, – і перше ніж Пік встиг щось додати, кіт застрибнув на поличку та лапою скинув цукерку на підлогу. – Забирай і передавай своїй матусі вітання.

Пік так зрадів. Він підбіг до кота та міцно його обійняв. Рудий навіть не очікував такої вдячності від Піка.

– Досить, добре, ти мене задушиш, – муркнув кіт та відійшов від Піка. 

– Ти не уявляєш, як допоміг мені, – зізнався Пік. 

Мишеня схопив цукерку. Коли він добіг до нірки, побачив, що всі їхні друзі зібралися біля входу, щоб привітати його матусю зі святом. Вони зайшли разом та поздоровили її з днем народження. 

Вона подивилась на всіх, подякувала й обійняла Піка:

– Я не очікувала, що ти збереш всіх заради мене. Що це у тебе? – спитала матуся. У відповідь Пік протягнув їй шоколадну цукерку. – Це мені? – Здивувалась вона. 

– Так, матусю. З днем народження!

Матуся відкрила цукерку та розділила її на усіх гостей. Відкусивши шматочок вона посміхнулась й сказала, що це її найкращий день народження. Вона дуже раділа й геть забула, що напередодні трохи захворіла. Єдине, що її хвилювало, так це те, щоб Пік часом не наробив якоїсь шкоди. Та Пік зауважив, що був дуже обережним і йому допоміг рудий кіт, який також привітав матусю зі святом.  

Автор: Інга Квітка

3 Comments

 • buy anabolic online
  Опубліковано 22.10.2021 21:40 0Likes

  Thanks for the good article, I hope you continue to work as well

 • Best Dating Site 2022
  Опубліковано 08.02.2022 16:27 0Likes

  спасибо. понравилась история

 • Марія
  Опубліковано 09.03.2022 02:44 0Likes

  Мои дети уже три раза читали сказку. И им не надоело. Спасибо.

Залишити відгук